בשנת 2007 נפגשתי עם חבר, ישבנו ודיברנו על תחום האינטרנט באופן כללי, אחרי כמה דקות של שיחה הוא שאל אותי אם שמעתי על האתר החדש שפתחו…

שאלתי על איזה אתר מדובר והתשובה שלו הייתה קצרה וממצה: פייסבוק !

אני מטבעי מאד סקרן ומיד שאלתי וביקשתי הסבר על אופן האתר, מה זה בכלל האתר הזה ? מה עושים שם ? איזה מידע מקבלים ?

אז כולנו יודעים מה זה ואין צורך לפרט כאן יותר מידי אבל בזמנו אני מודה שזה בכלל לא משך אותי, כאחד שהשתמש באתרים כמו: חברה ( זוכרים את האתר הזה ? ) או מקושרים לא חשבתי שאתר נוסף או לסירוגין רשת חברתית אחרת יכולה להיות שונה מהקודמים.

טוב לקחו לי מספר חודשים עד שהשתכנעתי והחלטתי לנסות ולפתוח חשבון, לראות על מה כל המהומה, על מה כולם מדברים, ממה כולם מתלהבים…

אני מודה שבתקופה הראשונה לא מצאתי שום עניין באתר, הנה עוד אתר שמעלים בו תמונות, מוסיפים חברים מהעבר וכו'…

לאחר כמה שבועות ותוך כדי שימוש באתר התחלתי לקבל בקשות חברות מחברי ילדות, חברים לצבא ובני משפחה שכולם בעצם בעלי חשבון פייסבוק זמן רב.

התחלתי לגלות עניין באתר, התחלתי לחפש ולהוסיף אנשים מתקופות שונות בחיי, התחלתי לחבב את העניין ולאט לאט וכמו רובנו התחלתי להתמכר לרשת החברתית !

היום כמו אצל רובנו ( אני מאמין ) אין יום שעובר מבלי שאני נכנס לפייס כמה פעמים ביום, אין יום שעובר בלי איזה סטטוס מגניב או תמונות חדשות שעולות להן 🙂

אין מה לעשות, בואו נודה בזה ולא נכחיש, אנחנו מכורים לרשת החברתית הזאת וזה לא יעזור, גם לאלה שבינכם שאומרים: " שטויות, אנחנו לא מכורים ", אהה אתם לא ?

בין שאר השירותים והמידע אותו אנו מקבלים שם ישנו שירות בולט ואפילו מאד חיוני שמסופק לנו שם וזהו כמובן שירות ההכרויות.

הכרויות בפייסבוק

אחד השירותים הבולטים שניתנים לנו ברשת החברתית הוא הכרויות, קהל רחב המשתמש ברשת זו הוא קהל הפנויים פנויות ומה יכול להיות יותר טוב משירות זה שהרי ניתן לנו כשירות הכרויות בחינם.

תחשבו על זה לרגע, נכנסים בזמן הפנוי שלנו, מדברים, מעלים תמונות, כותבים סטטוסים על מה קרה לנו במהלך היום ועל הדרך גם מכירים בחורים או בחורות, מגניב לא ?

הכרויות בפייסבוק לרוב יעיל יותר מכל אתר הכרויות שיצא לי להכיר, בפייס תמיד קיימים אלבומים שלמים של תמונות מתקופות שונות ומה אנחנו תמיד מחפשים באתרים ? כמה שיותר תמונות 🙂

קיימים לא מעט פרופילים המעניקים להו שירות הכרויות או אפליקציות שונות המספקות את אותו השירות, בשתי הדרכים אנו יכולים להכנס,לבצע סינון של בני הזוג ופשוט להתחיל להכיר.

גמילה מהפייסבוק

טוב כחלק מהדברים ההזויים שנתקלתי בהם בחיים ,יצא לי להתקל באנשים שטענו שהם חייבם גמילה דחופה מהשימוש בזה, כן פשוט גמילה.

עד כמה שזה נשמע משעשע יש אנשים שפשוט מכורים בצורה חזקה מאד לרשת החברתית ולעיתים זה בא על חשבון זמן פנוי ועל חשבון דברים אחרים.

טוב יש הימורים, אלכוהול, סיגריות ועוד כמה דברים שדורשים גמילה אבל פייסבוק ?!?!?

בואו נודה, נכון שיש התרגשות קלה בזמן שאנחנו פותחים את האינטרנט ומעלים את האתר ? השנייה של הציפייה, יש הודעות ? מי בצ'אט ? יש תמונות חדשות ?

טוב שכל אחד יעשה מה שטוב לו בחיים, אני אוהב את את זה ושמישהו ינסה לעצור אותי 🙂