לא הייתה נשיקה בדייט הראשון-מה זה אומר?

טל בחור נאה, בן 29, עוסק במחשבים, משתף בפגישת הטיפול : "חייבת להיות נשיקה בסוף הדייט הראשון, אחרת זה נחשב דייט גרוע ואין טעם אפילו לשלוח הודעה לבחורה למחרת לבדוק". אני שואלת אותו למה הוא חושב כך. טל צוחק ואומר: "לא רק אני חושב כך, כולם חושבים כך. זה מאוד פשוט. בנות לא אוהבות שהבחור לא יוזם נשיקה בסוף הדייט, כי אז הן חושבות שאולי הוא לא נמשך אליהן או שהוא חסר בטחון. שתי האופציות גרועות." טל יוצא ללא מעט דייטים במטרה להכיר בת זוג לקשר משמעותי. הוא הגיע אליי לקליניקה במטרה לקבל כלים למציאת ויצירת זוגיות איכותית.אני שואלת אותו איך זה משפיע עליו הידיעה שחובה שתהיה נשיקה בסוף או עד סוף הדייט. טל משיב: " זה מלחיץ בעיקר לקראת סוף הדייט, המחשבות רצות, תהיה נשיקה, לא תהיה נשיקה, היא תסכים, היא תדחה, מתי התזמון הנכון לזה שזה יראה טבעי. אני מחכה לאיזה רגע של שתיקה שאולי ירמוז שהיא בעניין."

נשיקה בדייט ראשון

האומנם זה חובה? כמעט בכל הסרטים וסדרות הטלוויזיה, בסוף הדייט הראשון, הדמויות כבר מתמזמזות. עושה רושם שהשינויים בתרבות המין שמתרחשים בחברה בשני העשורים האחרונים במיוחד, משפיעים גם על תרבות הדייטים וגם שם כביכול החוקים הלא כתובים משתנים.

האם באמת זה נכון שנפעל רק לפי ה"חוקים"? האם באמת יש "חוקים" כאלו? ומה המחיר של לפעול לפי חוקים אלו?

במצב כזה שבו אנו מרגישים הכרח להתנהל לפי איזשהו פרוטוקול לא כתוב, כמה בכלל זה אפשרי עבורנו להיות קשובים למה שאנחנו באמת מרגישים באותו הרגע. האם זה לא בעצם מפספס את כל הרעיון של הדייט? של לראות איך מרגיש לנו עם הבן אדם הזה?

הנה כמה סיבות אפשריות ללמה לא היתה נשיקה בסוף הדייט:

  1. היה יותר מידי לחץ–הנשיקה כמבחן לאם יש ביניכם כימיה, בסוף הדייט, יכולה ליצור לא מעט לחץ, כמו שטל תיאר יפה. מי פה לא מכיר את הליווי לאוטו או את הרגע הזה באוטו בסיום הפגישה שהוא מלא במתח. השאלות רצות בראש: הוא ינסה לנשק אותי או לא, חייב לנסות עכשיו וכו'. כשאנחנו מרגישים חובה לעשות משהו, זה עשוי לקחת חלק מהקסם של הדבר, לא?
  2. יש מצב שהם מחכים לדייט השני–כששניכם חשתם משיכהחזקה בדייט הראשון, דווקא הלא להתנשק בדייט הזה יכולה להוות יופי של תמריץ לרצות לקבוע דייט שני וכמה שיותר מהר. זה למעשה להשאיר את השני עם רצון לעוד ויותר. אז אני ממליצה אפילו ההיפך, לפעמים, דווקא כשהמשיכה היא מאוד חזקה אולי הדבר הנכון הוא לא להתנשק ולהשאיר את המתח הזה באוויר להתעצם.
  3. הם רוצים לקחת את הדברים לאט– הנה משהו לכתוב פה שחור על גבי לבן, למרות שאולי זה ישמע לכם, מעצבן:יש אנשים שרוצים באמת להכיר את השני לפני שהם מחליפים נוזלי גוף כמו אלו שבפה.

יתרה מזו, בתרבות הדייטינג המודרנית בהחלט יש מצבים של מולטידייטינג. משמעות הדבר שיכול בהחלט להיווצר מצב שבצהריים תפגשי לדייט ראשון לקפה עם בחור אחד ובערב תצאי לדייט ראשון עם בחור אחר. תחשבו על זה, עם כל אחד "צריך" להתנשק אם הוא מוצא חן בעיניה? מה עם באמת להכיר קצת לפני.

  1. את באמת מוצאת חן בעיניהם– יש בחורים שדווקא בגלל שאת מוצאת חן בעיניהם והם רוצים שיהיה המשך לדייט הזה, הם נמנעים מליצור מגע פיזי בדייט הראשון. הם חוששים שתחשבי שהם מכוונים למשהו מיני ושזה בעצם מה שמעניין אותם, אולי כמו דימוי של לא מעט בחורים, ואולי מהסיבה הזו תפסלי אותם.

אז גם אם לא נישקו אותך בדייט הראשון, אל תדאגי. אני ממליצה לא לנסות להסיק מזה מסקנות יותר מידיי. אין באמת ספר חוקים בכל מה שקשור לדייטינג. תהיי קשובה לעצמך: אם הרגשתם כימיה הדדית, אם השיחה היתה מכבדת ואם נהניתם, זה היה דייט מוצלח נקודה.


כותבת המאמר היא ענת בן דוד. ענת בן דוד היא מומחית בליווי אנשים ליצירת זוגיות איכותית עם ניסיון מוכח של מעל 17 שנים ו 94% הצלחה בתוצאות הטיפול מיני טיפול זוגי. בהסמכתה היא עובדת סוציאלית קלינית, סקסולוגית מוסמכת וטיפול זוגי. יש לכם שאלות בנושא? מעוניינים לקרוא עוד על זוגיות , טיפול זוגי, טיפול מיני, שיפור חיי הסקס ודייטים?  
מוזמנים באהבה.