איך לדעת האם יש לכם כימיה (לפני שעשיתם סקס)

לא מעט נשים פונות אליי עם השאלה הזו: "איך אני יודעת אם אני נמשכת אליו או שאולי זה משהו שיתפתח עם הזמן?". אני כותבת בעיקר נשים, כי אתם הגברים, השבח לאל, יודעים דיי מידית אם אתם נמשכים ולא מסתבכים בנושא.

אני אביא כדוגמא חברה טובה שלי. לצורך העניין נקרא לה קרן. קרן חוזרת לא מעט פעמים, למעשה מרב הדייטים שהיא יוצאת אליהם עם אותה תחושה: " הוא מקסים והשיחה זרמה אבל לא יודעת, לא הרגשתי זיקוקים בבטן, אני לא בטוחה שאני נמשכת אליו, מה לעשות?"

אותה חברה לא מרבה לצאת לדייטים, היא מפעילה מערכת סינון דיי רצינית עד שהיא קובעת באמת להיפגש. כן אפשר לומר שהיא בחורה דיי סלקטיבית. מה שגורם לה להתבאס אפילו יותר, כי עד שיש בחור ש"עומד" בקריטריונים החיצוניים ושהוא גם בעניין של להיפגש איתה, העניין נתקע על סמני השאלה עם המשיכה.

איך יודעים אם יש כימייה

אז איך אפשר לדעת אם את כן או לא נמשכת אליו מבלי להתחבט בכך ולבזבז זמן על משהו שהוא אבוד. וכן אני משתמשת במילה אבוד. אני אסביר.

דעתי המקצועית מתוך 18 שנות לטיפול בזוגות ומתוך ניסיון חיי,  היא שאם אין משיכה בהתחלה, כנראה שלא באמת תהיה אח"כ. גם אם איכשהו תיווצר משיכה על בסיס של היכרות רגשית ומנטלית, זו לא תהיה המשיכה הראשונית, היצרית הזו. אז, אם חשוב לכם (וזה בסדר גמור, גם אם זה לא חשוב לכם) שהמשיכה הספציפית הזו תהיה חלק ממערכת היחסים שלכם, ממליצה בחום לשקול לאמץ גישה זו. כן יכולה להתפתח משיכה ממקום של קרבה וחוויות אך זו משיכה "קצת" אחרת בטעם והצבע שלה.

אז הנה ארבעה סימנים שיעזרו לך לזהות האם ישנה כימיה ביניכם עוד לפני הסקס:

  • סימן ראשון –עצם המחשבה על הנשיקה בסוף הדייט לא עושה לך את זה. את למעשה מקווה שהוא לא ינסה. לפעמים בא לך שינסה ואת עדיין תגידי לא אבל זה משהו אחר.
  • סימן שני – שימי לב איך את מתארת את הדייט לחברות שלך. אם את שומעת את עצמך אומרת מילים בסגנון של: "המחשבה על הסקס איתו נראית לי מוזרה". זה קל למצוא בחור שתיהני לשוחח איתו ולאכול איתו גלידה אבל זה לא הופך אותו למאהב שמתאים לך. את רוצה גם בחור שתרצי לא רק לאכול איתו גלידה אלא תרצי ללקק את הגלידה ממנו, נכון או לא? אז אל תתפשרי.
  • סימן שלישי– הריח שלו. הכימיה הטבעית של הגוף שלנו, נותנת לכל אחד מאיתנו ריח מיוחד משלו. כשאת נמשכת למישהו, הריח גוף הטבעי שלו, ידליק אותך. עד כדי כך שלעיתים תרצי לרחרח את בית השחי שלו. (כן זו האמת, בואו נודה בזה כבר, אוקיי?)
  • סימן רביעי– את מדמיינת את התינוקות שלכם – כן ברור לי שפה אתם חושבים לעצמכם, מה זו המטורפת הזו. אין הכוונה פה באמת לרצון אמיתי לעשות איתו ילדים. ממש לא. הכוונה פה למחשבה על הילדים הדמיוניים שהיו לכם אם הייתם עושים אותם. כן נשים עושות את זה. הן מדמיינות לפעמים.  אז אם המחשבה הזו עושה לך נעים, זה סימן טוב לכך שאת נמשכת אליו. לעומת זאת אם המחשבה על הילדים הדמיוניים שיכלו להיות לכם גורמת לך לרצות לברוח… אז את כבר יודעת מה ההמשך –NOT!

כותבת המאמר היא ענת בן דוד. ענת בן דוד היא מומחית בליווי אנשים ליצירת זוגיות איכותית עם ניסיון מוכח של מעל 17 שנים ו 94% הצלחה בתוצאות הטיפול מיני טיפול זוגי. בהסמכתה היא עובדת סוציאלית קלינית, סקסולוגית מוסמכת וטיפול זוגי. יש לכם שאלות בנושא? מעוניינים לקרוא עוד על זוגיות , טיפול זוגי, טיפול מיני, שיפור חיי הסקס ודייטים?  
מוזמנים באהבה.